LAIMĖS MEDIS
Melsvės puikiai dauginasi dalijant kerą. Turintiems kantrybės ir noro eksperimentams galima dauginti subrandintomis sėklomis.
Išskirtinė veislė savo neįprasta - balta spalva, ir gebėjimu ją keisti. Šios melsvės lapai daugiau pailgos smailėjančios formos, primenantys liežuvius.
Pavasarį kai lapai dar jauni katik išaugę - jie būna šviesios, baltos spalvos. Tačiau palaipsniui augant "senstant" ši veislė keičia spalvą - ir jau vasaros pradžioje pamatysite jog atsiranda tarsi žalsvos gyslelės. Vasaros viduryje lapai pažaliuoja, tampa tarsi salotinės spalvos.
Tuberozų žiedai nuo seno labai vertinami dėl savo egzotiško, salsvo kvapo. Sakoma, kad jų aromatas mažina nuovargį ir stresą, veikia kaip afrodiziakas.
Šiais laikais daugiausiai tuberozų yra auginama Indijoje – jomis puošiami nuotakų sariai, daromos puokštės, augalai naudojami kvepalų pramonėje. Nors ši gėlė kilusi iš šiltųjų kraštų, vis dažniau pasitaiko norinčiųjų auginti ir Lietuvoje. Tam reikia šiek tiek daugiau pasistengi, tačiau viskas įmanoma! Tuberozų pražydinimui reikalingas ilgesnis laiko tarpas, kadangi šios yra pripratusios prie ilgo šiltojo sezono. Todėl mes galime šiek tiek pagudrauti ir kol lauke dar šaltoka - pasisodinti galime į vazonus namuose.
Apie kovo pabaigą-balandžio mėnesį, tuberozas galima sodinti vazonuose 3 cm gylyje į lengvą, derlingą žemę – komposto, lapų komposto ir smėlio mišinį (3:3:4), galima pridėti pjaustytų kiminų. Į vazono dugną būtinai reikia įdėti drenažo. Vazonus su pasodintais augalais reikia laikyti šviesioje, bet ne saulėtoje vietoje. Kol pasirodo daigai, vazonai su gumbais nelaistomi, o po to laistoma gausiai.
Vegetacijos sezonu tręšiama kas dvi savaites kompleksinėmis mineralinėmis trąšomis. Jeigu yra galimybė, ūgtelėjusius augalus, praėjus paskutinių šalnų grėsmei, galima persodinti į lauką. Pasirinkta vieta turi būti saulėta, o gruntas lengvas, derlingas ir laidus vandeniui. Žydinčios tuberozos labai įspūdingos ir džiugina ne tik gražiais žiedais, bet ir nuostabiu, maloniu aromatu. Švelnus sniego baltumo žiedų kvapas dar labiau sustiprėja temstant. Kiekvienas žiedynkotis žydi apie mėnesį. Nupjautos ir pamerktos gėlės pamažu skleidžiasi, o jų grožiu ir aromatu galima mėgautis apie dvi savaites.
Į gruntą pasodintus augalus nužydėjus, būtina iškasti nelaukiant šalnų, nupjauti lapus ir stiebą, paliekant nedidelį (2 cm) kelmelį, nuvalyti žemes ir išdžiovinti. Žiemą gumbus reikėtų laikyti sausoje patalpoje 5–10 °C temperatūroje. Kambaryje arba balkone auginami augalai nužydėję nebelaistomi iki kito sezono pradžios.
Krepšelis tuščias.